O firmie

     Firma OLTECH Badania Szkolenia Ekspertyzy zajmuje się działalnością szkoleniowo - badawczą w zakresie zagadnień związanych z materiałami metalowymi. Posiadamy kompleksowo wyposażone laboratorium umożliwiające wykonywanie badań niszczących jak i nieniszczących. Dla zapewnienia jakości badań posługujemy się nowoczesnym sprzętem, który jest okresowo sprawdzany zgodnie z zaleceniami producenta. Firmę tworzy wykwalifikowany i doświadczony personel nie bojący się nowych wyzwań i przedsięwzięć. Poprzez wysoką jakość oferowanych usług oraz innowacyjność realizowanych projektów OLTECH Badania Szkolenia Ekspertyzy pomaga swoim Klientom osiągnąć zamierzony cel. Indywidualne podejście oraz precyzyjne dostosowanie oferowanych usług do każdego Klienta gwarantują satysfakcję oraz zwiększają naszą konkurencyjność w stosunku do innych firm. Kreatywność, profesjonalizm oraz zaangażowanie sprawiają, że każda oferowana usługa jest niepowtarzalna, a współpraca z firmą przekłada się na określone efekty. Wszystkie zlecenia firma OLTECH wykonuje w ustalonym terminie zgodnie z dokumentacją techniczną, technologiczną oraz innymi wymaganymi przepisami i normami.  

     Laboratorium działa zgodnie z o bowiązującymi normami PN EN ISO. Spełniamy wymogi jednostek akredytujących takich jak:

- Urząd Dozoru Technicznego - Świadectwo Podwykonawcy Urzędu Dozoru Techniocznego w Zakresie Wykonywania Badań Laboratoryjnych NR LB-231/03, Świadectwo Uznania Laboratorium NR LBU-231/03

- TÜV Rheinland Polska Sp. zo.o. - Świadectwo Uznania Laboratorium nr 210/A12/643, Zaświadczenie spełnienia kryteriów podwykonawcy TÜV nr 210/A12/643/POD.

    Szanowni Państwo, w dobie minimalizacji kosztów i wszechstronnego napięcia spowodowanego brakiem czasu, nasza oferta powinna zaspokoić Państwa potrzeby, a terminowość wykonywanych przez nas usług pozwoli na precyzyjne zaplanowanie Waszych projektów i inwestycji.


      Poza badaniami laboratoryjnymi, nasza placówka zajmuje się również szkoleniem i egzaminowaniem w zakresie spawalnictwa.

      Firma jest wpisana do rejestru instytucji szkoleniowych w Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Toruniu pod numerem ewidencyjnym: 2.04/00073/2019. Jesteśmy ośrodkiem certyfikowanym przez Instytut Spawalnictwa w Gliwicach, nr atestu: 683/2017, a także współpracujemy z jednostkami certyfikującymi: TÜV SÜD, TÜV Nord, TÜV Thuringen oraz TÜV Rheinland. Zgodnie z decyzją z dnia 19.03.2012 uzyskaliśmy Atestację Ośrodka Egzaminacyjnego od Transportowego Dozoru Technicznego. Na podstawie postępowania dopuszczającego otrzmaliśmy zaświadczenia od TÜV Rheinland oraz TÜV Thuringen o przygotowaniu ośrodka na szkolenie spawaczy wg PN EN ISO 9606-1, 2, 3, 4, 5 z uwzględnieniem przepisów PED, AD 2000_Merkblatt HP3, EN ISO 14732 oraz EN ISO 13585.

Posiadamy doświadczonych i doskonale wykwalifikowanych instruktorów z wieloletnim stażem w dziedzinie przekazywania wiedzy tak merytorycznej jak i praktycznej. Gwarantujemy kursantom spawalnię wyposażoną w nowoczesny sprzęt i naukę w przyjaznej atmosferze pod okiem fachowców. Dodatkowo dostosowujemy się do potrzeb czasowych naszych klientów (organizujemy kursy popołudniowe i weekendowe). Zapewniamy do dyspozycji przyszłych spawaczy zaplecze sanitarno-socjalne oraz bezpłatny parking bezpośrednio przed budynkiem.